Budownictwo na świecie

Na co zwrócić uwagę przy kupnie zagęszczarki?

Zanim zbuduje się drogę, stworzy boisko piłkarskie czy rozpocznie jakąkolwiek budowę, należy ubić grunt, na którym powstanie dany obiekt. Służą do tego urządzenia zwane zagęszczarkami gruntu. Budownictwo bez nich się nie obejdzie. Można je kupić w każdym sklepie mającym w asortymencie sprzęt budowlany jak i materiały budowlane.

Kieruj się podstawowymi wytycznymi!

Kupowanie takiego urządzenia nie jest prostą sprawą. Trzeba zwrócić uwagę zanim podejmie się decyzję o zakupie m.in. na:

  • masę – im większa masa, tym grubszą warstwę podłoża jednorazowo można ubić.;
  • wielkość płyty roboczej – im większa płyta, tym wydajniejsza ubijarka;
  • częstotliwość wibracji – im wyższa, tym szybciej przebiega praca;
  • wydajność – informuje o tempie w jakim mają przebiegać prace z danym urządzeniem. Zwykle to 400-700 metrów kwadratowych/godzinę.
  • głębokość zagęszczania – bardzo ważna rzecz, bo informuje na jakiej głębokości widoczny jest efekt pracy;
   dostępność akcesoriów i części zamiennych – w zestawie powinna być okładzina ochronna na płytę czy wymienny filtr powietrza;
  • cena – najtańsze będą najmniejsze ubijarki (1300-1600zł), natomiast duże ubijarki do trudniejszej pracy mogą kosztować nawet kilkanaście tys. zł.

Więcej wytycznych pod kątem technicznym znajduje się w google. Przed kupnem warto skontaktować się z właścicielem, aby zweryfikować aktualność podanych parametrów. Niewykluczona, że na przestrzeni lat urządzenia przeszło gruntową renowację, która mogłą wpłynąć na parametry.

Pamiętaj!

Praca z zagęszczarkami wiąże się z dyskomfortem z powodu hałasu i drgań. Należy zaopatrzyć się więc w rękawice i słuchawki. Praca z tym urządzeniem nie powinna być dłuższa niż 4 godziny jednorazowo. Ponadto urządzenia te należą do profesjonalnych i powinny być używane przez wykwalifikowanych robotników.

Next Post

Previous Post

© 2023 Budownictwo na świecie

Theme by Anders Norén