Budownictwo na świecie

Zagraniczna podróż z psem – jak się do niej przygotować?

Podróżowanie z pupilem nie jest dzisiaj niczym niezwykłym, gdyż co raz więcej hoteli i miejsc na całym świecie akceptuje zwierzaki. Na liście przygotowań i miejsc do odwiedzenia przed zagraniczną podróżą znaleźć musi się nie tylko lekarz rodzinny, sklep, apteka, ale także przychodnia weterynaryjna. Dlaczego? To proste! Przed wyjazdem musimy zadbać nie tylko o bezpieczeństwo swoje, ale i psa. Dodatkowo do spełnienia są także pewne wymogi prawne. Udając się na wizytę do weterynarza, można zapoznać się dokładnie ze wszystkimi zasadami podróżowania z psem zagranicę. Potem można już ruszać w drogę!

Przychodnia weterynaryjna – ważne miejsce na mapie

Każda pora roku jest idealna, by wybrać się na zagraniczną wycieczkę z rodziną, przyjaciółmi czy nawet psem! Ważne jest jednak by podczas przygotowań upewnić się, że w okolicy miejsca, do którego się wybieramy, istnieje czynna przychodnia weterynaryjna. Zapewni to nie tylko bezpieczeństwo psu w razie ewentualnej choroby czy problemów, ale także spokój właścicielom. Warto zatem sprawdzić jeszcze przed wyruszeniem na wyprawę, że niedaleko od miejsca pobytu znajduje się sprawdzona i ciesząca się doskonałymi opiniami przychodnia. Oczywiście nie można zapominać także o zabraniu ze sobą psiej apteczki, która powinna zwierać krople do oczu i uszu, środek do przemywania zadrapań i ran, bandaż, a także stosowane na co dzień leki.

Czy każda przychodnia weterynaryjna może wydać psi paszport?

Wyjazd z psem zagranicę wymaga odpowiedniego przygotowania nie tylko w zakresie zdrowotnym, ale też prawnym. Otóż podróżujący pies musi posiadać paszport, który można szybko i sprawnie wyrobić u weterynarza. Czy musi to być specjalna przychodnia weterynaryjna? Nie, każdy lekarz może wydać taki dokument.

Next Post

Previous Post

© 2023 Budownictwo na świecie

Theme by Anders Norén