Budownictwo na świecie

Do czego służy klej poliuretanowy?

W kategorii klejów budowlanych i przemysłowych znaleźć można wiele różnych typów i wariantów takich produktów. Jednym z bardziej specyficznych przykładów może być klej poliuretanowy, który znajduje bardzo szerokie zastosowanie w całej branży budowlanej. Do czego służy konkretnie ten typ kleju? Gdzie się go stosuje najczęściej? O tym poniżej.

Rodzaje klejów poliuretanowych

Kleje z kategorii poliuretanowych charakteryzują się konkretnymi właściwościami i posiadają bardzo szerokie pole zastosowania. Takie kleje służyć mogą między innymi do łączenia elementów drewnianych, metalowych, betonowych, styropianowych, a także wielu innych. Wśród oferowanych przez sklepy budowlane klejów z tej kategorii znaleźć można przeróżne warianty przeznaczone do klejenia konkretnych materiałów. Dodatkowo kleje różnić mogą się od siebie wydajnością, odpornością na temperaturę czy też czasem utwardzania. W zależności od potrzeb należy, więc dopasować rodzaj kleju i jego właściwości.

Na czym polega fenomen kleju poliuretanowego?

Każdy klej poliuretanowy wyróżnia się doskonałymi właściwościami i mocą. Oczywiście w zależności od konkretnego rodzaju i jego cech kleje mogą wyróżniać się także innymi zaletami. Niektóre kleje należą na przykład do szybkoschnących co oznacza, że już po krótkim czasie są w pełni utwardzone, a to znacznie przyśpiesza czas pracy. Dodatkowo istnieją także takie kleje, które posiadają niezwykle dużą wydajność, a także te, które zapewniają świetną izolację termiczną. Wszystkie typy kleju poliuretanowego zapewniają doskonałą przyczepność.

Next Post

Previous Post

© 2023 Budownictwo na świecie

Theme by Anders Norén